Tarcza Antykryzysowa 2.0

W przygotowanym i przyjętym pakiecie Tarczy Antykryzysowej 2.0 , jest rozwiązanie dzięki któremu przedsiębiorcy będą mogli zyskać m.in. dodatkowe środki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Takie dofinansowanie stanowi mikropożyczka 5000 zł z Powiatowego Urzędu Pracy – obecnie dostępna dla wszystkich przedsiębiorców, co oznacza, że Państwo rozszerzyło jej zastosowanie również dla samozatrudnionych.

Mikropożyczka 5000 zł – podstawa prawna.

Zgodnie art. 15zzd ust. 1 ustawy – Szczególne rozwiązania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, starosta może na podstawie umowy, udzielić ze środków Funduszu Pracy jednorazowej pożyczki mikroprzedsiębiorcy, który prowadził działalność gospodarczą przed 1 marca 2020 r na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy.

Tarcza Antykryzysowa 2.0 1

Kto może skorzystać.

Mikroprzedsiębiorca (w tym mikroprzedsiębiorca niezatrudniający pracowników).

Przeznaczenie mikropożyczki.

Na bieżące koszty związane z prowadzoną działalnością  np. opłacenie podatków, składek ZUS, zakup towarów i materiały lub inne opłaty takie jak czynsz, leasing itp.

Umorzenie mikropożyczki.

Wystarczy prowadzić działalność gospodarczą przez 3 miesiące licząc od dnia otrzymania pożyczki. Utrzymanie zatrudnienia pracowników nie jest już wyznacznikiem umorzenia pożyczki. W Tarczy 2.0 obowiązek ten został wykreślony.

Ważne:

Mamy 14 dni na złożenie wniosku o umorzenie licząc od zakończenia 3-go miesiąca od dnia otrzymania pożyczki.

Więcej informacji:

Poniżej linki do informacji umieszczonych na stronie Powiatowego Urzędu Pracy oraz informacje o pozostałych formach pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry