Ulgi ZUS dla przedsiębiorców w 2020

W roku 2020 czeka nas wiele zmian w systemie podatkowym, a wiele z nich jest korzystna dla przedsiębiorców.

Przede wszystkim przewidziano znaczące ulgi ZUS w 2020 roku. Przedsiębiorcy, którzy osiągają przychody jedynie do dziesięciu tysięcy złotych miesięcznie, mogą spodziewać się ulgi ZUS w 2020, która będzie podobna do 500+ które przysługuję na dzieci od kilku lat. Jest to jeden z elementów tak zwanego pakietu dla przedsiębiorców. Rozwiązanie to ma znacznie wspomóc zwłaszcza tych mikro przedsiębiorców, którzy osiągają niewielkie dochody, a jednocześnie co miesiąc odprowadzają do ZUS w formie składek około tysiąca trzystu złotych. W ten sposób w 2020 roku ulgi ZUS dla przedsiębiorców pozwolą zaoszczędzić prawie czterdzieści procent obowiązującej dziś składki. Pieniądze zaoszczędzone w ten sposób – przedsiębiorca może przeznaczyć na przykład na inwestycje w rozwój firmy. 

Ulgi ZUS dla przedsiębiorców

Szacuje się, że z tego rozwiązania może skorzystać nawet trzysta tysięcy przedsiębiorstw w Polsce. Jeśli chodzi o tych przedsiębiorców, którzy osiągają dochody powyżej dziesięciu tysięcy złotych, to nie przewiduje się tutaj ulgi ZUS dla przedsiębiorców w 2020 roku. Dla nich rozliczenie składki pozostaje bez zmian.

Mniejsze składki ZUS i podatki w roku 2020

Jednocześnie należy wspomnieć o nowej ustawie, która została już podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zmniejsza ona stawkę PIT z osiemnastu do siedemnastu procent. Zmiana ta dotyczy jednakowo osoby zatrudnione na umowach o pracę jak też przedsiębiorców. Zmiany dotkną też dużych inwestorów i firmy osiągające duże przychody. Chodzi tu głównie o dziewięcioprocentowy CIT, jeśli chodzi o dochody do dwóch milionów euro. Obniżona stawka CIT z piętnastu do dziewięciu procent obejmie właściwie większość firm w Polsce. Limit został tu bowiem określony na poziomie od 1,2 miliona euro do 2 milionów. Firmy osiągające dochody do 2 milionów euro obejmie też tak zwany prosty PIT. Oznacza to możliwość rozliczenia ryczałtem. Granica została tutaj podniesiona z 250 tysięcy euro do 1 miliona przychodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry